Vidare till huvudinnehåll

Kontakta oss

Oavsett om du vill komma i kontakt med oss gällande ert företags bilpark, eller om du som förare har frågor eller funderingar, är du alltid välkommen att kontakta oss på telefonnummer 08-585 360 70. 

Vill du besöka oss finns vi på Vetenskapsvägen 10,
191 38 Sollentuna.

Faktureringsuppgifter

Faktureringsadress:
Alphabet Fleet Services
Box 776
191 27 Sollentuna

Filialnummer: 699069-1245
Organisationsnummer: 556482-8555

Viktiga telefonnummer

Alphabet support

08-585 360 70 www.alphabet.com  
Bärgning - Assistanskåren 020-912 912 www.assistancekaren.se  
Polis 114 14 www.polisen.se  
Skada utomlands - SOS Köpenhamn +45 70 10 50 50    
Svår personskada - SOS Alarm 112  
Samarbetspartners
Vianor - Däckinköp/däckbyte 0771-16 33 33 www.vianor.se Alphabet
Glas - Stenskott/glasbyte 020-355 355 www.rydsglas.se Alphabet
Europcar - Hyrbil 020-61 00 61 www.europcar.se 45756414
MABI Hyrbilar - Hyrbil 020-110 10 00 www.mabi.se Alphabet
Länsförsäkringar 0771-66 64 00 alphabet@lfz.se  
Länsförsäkringar-skadejour 020-59 00 00  

Vi som arbetar på Alphabet Sverige

Erik Hellmark | Country Manager
+46 8 585 360 04

erik.hellmark@alphabet.com

Martin Hildbrand | CFO
+46 8 585 360 00
Thomas Steinbrich | Risk
+46 8-585 360 00
Malin Holmqvist | Head of Sales
+46 8 585 360 57

malin.holmqvist@alphabet.com

Jonas Eriksson | Sales Manager
+46 8 409 370 47

jonas.eriksson@alphabet.com

Lukas Feuk | Sourcing Manager

+46 8-585 360 55
lukas.feuk@alphabet.com

Niklas Pernelind | Sales Manager
+46 8 409 370 20

niklas.pernelind@alphabet.com

Morten Heimark | Head of Operations
+46 8 585 360 01

morten.heimark@alphabet.com